تبلیغات
نرم افزارهای كمیاب و كاربردی , دانلود از اینترنت - سه افزونه مفید برای ایرانیان و فارسی‌زبانان [مرورگر کروم]

دانلود نرم افزار-ترفند ویندوز-كتابها و مجلات خواندنی-نرم افزارهای كمیاب-موبایل-اس ام اس جدید

سه افزونه مفید برای ایرانیان و فارسی‌زبانان [مرورگر کروم]

نویسنده :alireza
تاریخ:یکشنبه 6 آذر 1390-10:13 ب.ظ

تعداد افزونه‌های ایرانی مرورگر کروم نسبت به فایرفاکس خیلی کمتر است اما این به این معنی نیست که ایرانیان دستی در ساخت افزونه برای کروم ندارند … امروز سه افزونه مفید برای کروم معرفی می‌کنم که فکر می‌کنم به درد ایرانیان و فارسی‌زبانان خواهد خورد.

 

افزونه Persian Jalali Calendar : این افزونه همانطور که از نامش مشخص است افزونه تقویم جلالی (هجری شمسی) برای مرورگر کروم است. بعد از نصب یک دکمه به نوار افزونه‌های کروم اضافه می‌شود و شما می‌توانید تاریخ روز را بر حسب تقویم جلالی مشاهده کنید. البته این افزونه جا برای پیشرفت زیاد دارد. مثلا امکان اضافه کردن تعطیلات رسمی یا هماهنگ کردن آن با تقویم گوگل در آینده می‌تواند اتفاقات خوشایندی برای این افزونه باشد اما در هر حال به عنوان یک تقویم دم دستی خیلی به درد بخور است.

 بقیه در ادامه مطلب

افزونه Finglish to Persian Transliteration : این افزونه، یک افزونه مفید برای تبدیل خودکار نوشته‌های فینگلیش به فارسی از داخل کروم است. برای استفاده کافی است روی آیکون این نوشته در نوار افزونه‌ها کلیک کنید و در کادری که باز می‌شود نوشته فینگلیش خود را وارد کنید و همان نوشته را به زبان فارسی تحویل بگیرید. البته ممکن است این افزونه در تشخیص برخی کلمات اشتباه کند که با کلیک راست بر روی کلمه می‌توانید سایر حالتها را مشاهده و انتخاب کنید.

 

 

افزونه Farsi (Persian) – English Advanced Dictionary : این افزونه یک دیکشنری آنلاین «انگلیسی به فارسی»، «فارس به انگلیسی» و «انگلیسی به عربی»  به کروم اضافه می‌کند. البته این دیکشنری یک افزونه داخلی کروم نیست بلکه یک اپلیکیشن است که وقتی روی New tab کلیک می‌کنید آیکون آن را مشاهده می‌کنید و کلیک روی آن به سایت farsidics.com منتقل می‌شوید. که می‌توانید عبارات مورد نظر را به وسیله آن سایت ترجمه کنید.
Admin Logo
themebox Logo----------------------------